KONTAKT?
Här hittar du kontaktuppgifter till alla som arbetar på skolan.

KONTAKTA OSS

Besöksadress:
Börringevägen 10, Svedala

Öppettider:
Måndag till torsdag kl. 8 – 16
Fredag kl. 8 – 15

LEDNING OCH ADMINISTRATION

Alexander Magnusson

alexander.magnusson@svedala.se
Tf. Rektor
☎ 040-626 87 85

Maria Herrera Bizjak

maria.herrerabizjak@svedala.se
Tf. Biträdande rektor
☎ 0709-89 64 87

Lena Johansson

lena.johansson@svedala.se
☎ 040-626 87 86

Ulrika Morrisson

ulrika.morrisson@svedala.se
☎ 040-626 87 88

Cecilia Sandberg

cecilia.sandberg@svedala.se
☎ 040-626 87 74

LÄRARKÅREN

Eva Andersson

Eva Andersson

eva.andersson@svedala.se
☎ 0709 – 478480

Vilma Zela

Vilma Zela

vilma.zela@svedala.se
☎ 0709 – 89 67 39

Andreas Rosenberg

Andreas Rosenberg

 andreas.rosenberg@svedala.se
☎ 0722 – 54 05 77

Johannes Franck

Johannes Franck

Jette Kockum Boeskov

Jette Kockum Boeskov

jette.kockumboeskov@svedala.se

☎ 0709 – 89 67 00

Hanna Ekberg

Hanna Ekberg

(Föräldraledig)

hanna.jiborn@svedala.se
☎ 0709 – 47 84 51

Björn Persson

Björn Persson

(Föräldraledig)

bjorn.persson@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 21

Berit Kjosnes

Berit Kjosnes

(Tjänstledig)

berit.kjosnes@svedala.se
☎ 0722 – 39 72 23

Christian Kockum

Christian Kockum

 christian.kockum@svedala.se
☎ 0709 – 47 84 55

Egbert Langevald

Egbert Langevald

egbert.langeveld@svedala.se
☎ 0733-73 13 99

Emy Arnekull

Emy Arnekull

emy.arnekull@svedala.se
☎ 0722 – 39 71 56

Elin Hasselberg

Elin Hasselberg

(Föräldraledig)

elin.hasselberg@svedala.se
☎ 0733-73 13 97

Joanna Muñoz

Joanna Muñoz

joanna.munoz@svedala.se
☎ 0722-39 72 56

Rolf Hellmark

Rolf Hellmark

rolf.hellmark@svedala.se
☎ 0709 – 47 83 24

Linda Ferm

Linda Ferm

linda.ferm@svedala.se
☎ 0709 – 89 67 35

Kersin Jastrell

Kersin Jastrell

 kerstin.jastrell@svedala.se
☎ 0709 – 47 83 18

Gunnela Magee Mateluna

Gunnela Magee Mateluna

gunnela.mageemateluna@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 94

Lilian Birath

Lilian Birath

lilian.birath@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 95

Niclas Frising

Niclas Frising

niclas.frising@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 86

Kristin Thalberg Adegran

Kristin Thalberg Adegran

kristin.adegran@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 20

Linda Nyström

Linda Nyström

linda.nystrom@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 91

Per Fridberg

Per Fridberg

per.fridberg@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 85

Malin Narfgren

Malin Narfgren

malin.narfgren@svedala.se
☎ 0733-73 13 78

Matilda Skoog

Matilda Skoog

matilda.skoog@svedala.se
☎ 0722 – 54 05 71

Monica Jipa

Monica Jipa

monica.jipa@svedala.se
☎ 0722 – 54 05 57

Per Stefan Karlsson

Per Stefan Karlsson

perstefan.karlsson@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 88

Maria Herrera Bizjak

Maria Herrera Bizjak

maria.herrerabizjak@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 87

Tove Svensson

Tove Svensson

tove.svensson@svedala.se
☎ 0709 – 47 84 57

ELEVHÄLSA

Ulrika Delbrant

Ulrika Delbrant

Kurator

ulrika.delbrant@svedala.se
☎ 040-626 87 80

 

Therese Unt

Speciallärare
therese.unt@svedala.se
☎ 0722-54 05 49

Linnea Strand

Linnea Strand

Specialpedagog

linnea.strand@svedala.se
☎ 0709-47 84 64

Lisa Axlin

Lisa Axlin

Skolsköterska

lisa.axlin@svedala.se

 

STUDIE-OCH YRKESVÄGLEDARE

Våra Studie- och yrkesvägledare finns till hands för att ge dig hjälp och stöd. Men för att kunna erbjuda dig bästa möjliga service är det bra om du bokar tid.

Syojouren är öppen tisdagar kl.13.00-14.30 och fredagar 10.00-11.30, vi möter upp dig i receptionen i A-huset. Tiderna gäller under terminstid – ej under skolloven.

Lisbeth Ershagen

lisbeth.ershagen@svedala.se
☎ 040- 626 87 77

Maria Mogensen

RESURSER

Ulrica Larsson

Elevkoordinator
ulrica.larsson@svedala.se
☎ 0722-54 05 49

Tareq Al feel

Bibliotekarie
tareq.alfeel@svedala.se
☎ 040-626 87 79

SERVICEPERSONAL

Camilla Kristiansson

Kock

Annika Månsson

Kock

Birgit Nilsson

Servicepersonal

Petra Nilsson

Servicepersonal