KONTAKT?
Här hittar du kontaktuppgifter till alla som arbetar på skolan.

KONTAKTA OSS

Besöksadress:
Börringevägen 10, Svedala

Öppettider:
Måndag till torsdag kl. 8 – 16
Fredag kl. 8 – 15

LEDNING OCH ADMINISTRATION

Alexander Magnusson

alexander.magnusson@svedala.se
Rektor
☎ 040-626 87 85

Mirlinda Iberdemaj

mirlinda.iberdemaj@svedala.se

Biträdande rektor

☎ 040-626 87 87

Lena Johansson

 lena.johansson@svedala.se

☎ 040-626 87 86

Ulrika Morrison

ulrika.morrison@svedala.se
☎ 040-626 87 88

Cecilia Sandberg

cecilia.sandberg@svedala.se
☎ 040-626 87 74

LÄRARKÅREN

Eva Andersson

Eva Andersson

eva.andersson@svedala.se
☎ 0709 – 478480

Vilma Zela

Vilma Zela

vilma.zela@svedala.se

☎ 0709 – 89 67 39

Andreas Rosenberg

Andreas Rosenberg

Johannes Franck

Johannes Franck

Jette Boeskov

Jette Boeskov

jette.kockumboeskov@svedala.se

☎ 0709 – 89 67 00

Hanna Ekberg

Hanna Ekberg

Björn Persson

Björn Persson

bjorn.persson@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 21

Peter Worland

Peter Worland

peter.worland@svedala.se

☎ 0738-62 82 52

Christian Kockum

Christian Kockum

christian.kockum@svedala.se
☎ 0709 – 47 84 55

Egbert Langevald

Egbert Langevald

egbert.langeveld@svedala.se
☎ 0733-73 13 99

Elin Hasselberg

Elin Hasselberg

elin.hasselberg@svedala.se
☎ 0733-73 13 97

Anastasia Karakitsos

Anastasia Karakitsos

Joanna Muñoz

Joanna Muñoz

joanna.munoz@svedala.se
☎ 0722-39 72 56

Rolf Hellmark

Rolf Hellmark

rolf.hellmark@svedala.se
☎ 0709 – 47 83 24

Linda Ferm

Linda Ferm

linda.ferm@svedala.se
☎ 0709 – 89 67 35

Kersin Jastrell

Kersin Jastrell

kerstin.jastrell@svedala.se
☎ 0709 – 47 83 18

Gunnela Magee Mateluna

Gunnela Magee Mateluna

gunnela.mageemateluna@svedala.se

☎ 0709 – 89 64 94

Lilian Birath

Lilian Birath

lilian.birath@svedala.se

☎ 0709 – 89 64 95

Niclas Frising

Niclas Frising

niclas.frising@svedala.se

☎ 0709 – 89 64 86

Kristin Thalberg Adegran

Kristin Thalberg Adegran

kristin.adegran@svedala.se

☎ 0709 – 89 64 20

Linda Nyström

Linda Nyström

linda.nystrom@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 91

Per Fridberg

Per Fridberg

per.fridberg@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 85

Malin Narfgren

Malin Narfgren

malin.narfgren@svedala.se
☎ 0733-73 13 78

Matilda Skoog

Matilda Skoog

matilda.skoog@svedala.se
☎ 0722 – 54 05 71

Monica Jipa

Monica Jipa

monica.jipa@svedala.se
☎ 0722 – 54 05 57

Per Stefan Karlsson

Per Stefan Karlsson

perstefan.karlsson@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 88

Maria Herrera Bizjak

Maria Herrera Bizjak

maria.herrerabizjak@svedala.se
☎ 0709 – 89 64 87

Tove Svensson

Tove Svensson

tove.svensson@svedala.se
☎ 0709 – 47 84 57

Amanda Akterin

Amanda Akterin

amanda.akterin@svedala.se
☎ 0738-62 82 61

ELEVHÄLSA

På NFU finns skolsköterska och kurator tillgänglig för eleverna. Sköterskan kallar alla elever till hälsosamtal och alla elever kan kontakta kurator vid behov. Skolsköterska och kurator ingår i skolans elevhälsoteam (EHT) tillsammans med specialpedagog och rektor. Kontaktuppgifter elevhälsan
Ulrika Delbrant

Ulrika Delbrant

Kurator

ulrika.delbrant@svedala.se
☎ 040-626 87 80

Therese Unt

Speciallärare

therese.unt@svedala.se

☎ 0722-54 05 49

Linnea Strand

Linnea Strand

Specialpedagog

linnea.strand@svedala.se

☎ 0709-47 84 64

Helene Scherzenlehner

Helene Scherzenlehner

Skolsköterska

helene.scherzenlehner@svedala.se

☎ 040-626 87 02

 

STUDIE- OCH YRKESVÄGLEDNING

Under den rådande situationen kring ökande av Coronaviruset är öppna drop-in tider inställda. Vi tar inte emot fysiska besök.

Vi erbjuder studie- och yrkesvägledning via mejl, telefon och Teams.

Våra telefontider är:

Måndag 13.00-14.00

Tisdag: 15.00-16.00

Torsdag: 08.00-09.00

Fredag: 08.00-09.00

Introduktionsfilm studie- och yrkesvägledning

Lisbeth Ershagen

lisbeth.ershagen@svedala.se
☎ 040- 626 87 77

Maria Mogensen

ELEVSERVICE

Ulrica Larsson

Elevkoordinator
ulrica.larsson@svedala.se
☎ 0709-478237

Gabriella Elovsson

Gabriella Elovsson

Bibliotekarie

Frida Saltin

Frida Saltin

Elevservice mediatek

frida.saltin@svedala.se
☎ 0738-62 82 54

SERVICEPERSONAL

Camilla Kristiansson

Kock

Annika Månsson

Kock

Birgit Nilsson

Servicepersonal

Petra Nilsson

Servicepersonal